Ми – активні тернополяни

У Тернопільському коледжі Університету «Україна» 10-12 березня проводився трьохденний тренінг за проектом «Активні громадяни» від British Council. Учасниками навчання стали студенти навчального закладу та ініціативна молодь міста. Організувала тренінг Ірина Богачук, президент громадської організації «Генерація змін», а фасилітатором став Артем Мосійчук , представник спілки «Національної Молодіжної Ради України». Для того, щоб студенти дізнатися більше про мету даного заходу, їм показали фільм та презентацію про програму «Активні громадяни».

«Активні громадяни» — проект Британської Ради для молоді в галузі міжкультурного діалогу та соціального розвитку. Проект стартував у 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії. Його мета – співпраця з українською молоддю та проведення низки тренінгів і майстер-класів, присвячених тому, як взаємодіяти із громадою, вести міжкультурний діалог у суспільстві, вирішувати конфлікти та виховувати майбутніх лідерів, — сказав Артем Мосійчук.

У рамках Програми “Активні громадяни” Британська Рада надає гранти обсягом до 15 тис. грн. Проте успіх будуть мати ті проекти, які не орієнтуються лише на отримання цих коштів, а показуватимуть власний внесок авторів проекту і бачення, де можна залучити додаткові ресурси.

«Тренінг для студентів Тернопільського коледжу Університету «Україна» та тернополян – уже другий захід програми «Активні громадяни», який ГО «Генерація змін» організовує у співпраці зі спілкою «Національна Молодіжна Рада України». Нашою метою була активізація молоді з коледжів Тернопільщини до створення позитивних змін у громадах шляхом об’єднання зусиль та ідей. Важливим пунктом, на мою думку, було повірити студентам у себе та в команду. Я вважаю, що нам це вдалося зробити», — сказала Ірина Богачук.

Щоб було цікаво, фасилітатор організував розминки фізичного та інтелектуального характерів. Учасники мали змогу навчитися заповнювати аплікаційну форму на основі власних ідей, які напрацювали під час роботи у групі. Результатом тренінгу стали дві готові проектні заявки, які будуть відправлені до Британської Ради.

Анна Дець