Практичне навчання

Як студенти стають професіоналами

Що допомагає людині стати професіоналом у своїй справі, у повній мірі розкрити себе, свій творчий та інтелектуальний потенціал, уміти використовувати отримані під час навчання теоретичні знання та адаптувати їх до оточуючого світу, його мінливих тенденцій та вимог?

Безумовно — це практика. Практика, яка дозволить студенту відчути себе впевненіше, твердіше стати на ноги в обраній професії, побачити специфіку роботи «з середини», випробувати себе як повноцінного працівника, виховати у собі «здорові амбіції» та бажання працювати.

Так думають також викладачі та студенти третього курсу відділення «Дизайн» Тернопільського коледжу Університету «Україна», які проходять практику в місті Збаражі цього літа. Будинок, над дизайном якого працюють студенти, збудований у 60-их роках минулого століття. Власником будинку поставлені конкретні завдання перед студентами: розробка інтер’єрів коридору, холу, кухні, вітальні та спальні.

«Ми оглядали та заміряли будинок близько двох годин», — розповідає студентка Тернопільського коледжу Університету «Україна» Ольга Пак, — «зробили також фото усіх кімнат, щоб удома могти ще раз обдумати концепцію дизайну, врахувавши метражі кімнат, функціональне призначення, освітленість та висоту стель.

Одним із основних критеріїв при виборі деталей інтер’єру та стилю дизайнерського оформлення в цілому буде прагнення забезпечити комфорт майбутнім жителям будинку, задовольнити естетичні потреби клієнта та максимально ефективно поєднати красу та функціональність приміщення, що розробляється, пояснює студентка Тернопільського коледжу Університету «Україна».

Дизайн інтер’єру — це мистецтво, в якому дизайнер стає художником. Тому ми докладемо всіх зусиль, щоб замовник залишився задоволеним та із приємністю повертався у свій дім увечері після роботи. Адже продуманий дизайн обстановки дуже важливий, тому що він дозволяє відобразити внутрішній світ людини, завдяки чому кожен прожитий день стає неповторним».

У співпраці зі своїм куратором студенти коледжу декілька тижнів працюватимуть над оформленням дизайну інтер’єру будинку, що стане для них перевіркою вміння спілкуватися в команді, тренуватиме творче та логічне мислення, дозволить пригадати знання із багатьох предметів вивчених у коледжі: кольорознавства, історії мистецтв, живопису, проектування, макетування, графічного дизайну, комп’ютерного моделювання та інших.

Віримо, що така практика допоможе студентам Тернопільського коледжу Університету «Україна» стати конкурентоспроможними працівниками у своїй галузі, реалізувати себе, отримувати задоволення від своєї роботи та забезпечувати комфорт і затишок в оселях людей.

Ірина Скоробогата